Firmowy Przejazd Rowerowy

Zapraszamy Pracowników Państwa Firmy (Instytucji, Uczelni, Szkoły) do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – II Firmowym Przejeździe Rowerowym, który odbędzie się 10 czerwca 2018 na terenie Aglomeracji Zatoki Gdańskiej (w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Rumi, Redzie, Pruszczu Gdańskim, Tczewie, Kartuzach).

Firmowy Przejazd Rowerowy to rywalizacja rowerowych drużyn firm, instytucji i uczelni z obszaru Aglomeracji Zatoki Gdańskiej o tytuł „Rowerowej Firmy Roku”. Rywalizacja odbędzie się 10 czerwca 2018 r., w ramach największego wydarzenia rowerowego na Pomorzu – XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego.

II Firmowy Przejazd Rowerowy to idealna propozycja na imprezę integracyjną dla grupy pracowników Państwa firmy.

Udział w Firmowym Przejeździe Rowerowym polega na:

– wyłonieniu z pracowników Państwa Firmy drużyny rowerowej (złożonej z osób dojeżdżających do pracy na rowerze na co dzień, chcących wsiąść na rower od przysłowiowego święta czy też po prostu lubiących rowery, ruch, aktywny tryb życia i ciekawe, nowe wyzwania),

zgłoszeniu drużyny do organizatora II FPR – Rowerowej Metropolii,

wzięciu udziału przez drużynę w XXII Wielkim Przejeździe Rowerowym, który odbędzie się 10 czerwca 2018 r. (niedziela) – dowolna liczba pracowników może jechać w dowolnym peletonie, zaczynając trasę w dowolnym spośród wyznaczonych miejsc zbiórki znajdujących się na trasach czterech peletonów XXII WPR.

promowaniu Państwa Firmy jako przyjaznej pracownikom, nowoczesnej, itp. – przez drużynę podczas wydarzenia – np. za pomocą koszulek, ciekawych przebrań rowerzystów/rowerzystek i rowerów a także krótkiej prezentacji drużyny na scenie głównej na mecie XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego na Sopockich Błoniach przy ul. Polnej w Sopocie,

rywalizacji z drużynami innych firm o tytuł Rowerowej Firmy Roku 2018″. O wyniku rywalizacji przesądzi łączna liczba kilometrów przejechanych przez wszystkich członków drużyny. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w kategoriach wielkości firm: mikro (do 10 pracowników), małych (od 11 do 50), średnich (51 – 250 pracowników) oraz dużych (powyżej 250 pracowników).

CO OFERUJEMY?

Wszystkim drużynom biorącym udział w II Firmowym Przejeździe Rowerowym, organizator zapewnia:

 • Możliwość drużynowego udziału w niezapomnianym wydarzeniu XXII WPR,
 • Możliwość zaprezentowania się drużyny/firmy na głównej scenie XXII WPR na Sopockich Błoniach (przed publicznością tysięcy uczestników Finałowego Pikniku XXII WPR) – uwaga: będą dwie sceny obok siebie, jedna wyłącznie do prezentacji FPR (z wydzieloną przestrzenią do zbierania się drużyn).
 • Dyplomy pamiątkowe dla wszystkich startujących drużyn (w tym dyplomy dla zwycięzców rywalizacji o tytuł „Rowerowej Firmy Roku 2018″),
 • Zabezpieczenie organizacyjne, techniczne, multimedialne i medyczne w trakcie XXII WPR – na zbiórkach peletonów oraz trasach przejazdu (w skład zabezpieczenia wchodzą m.in.: sceny, telebimy, nagłośnienia stacjonarne i mobilne, asysta karetek i ratowników na rowerach, asysta wolontariuszy, itp.).
 • Na dodatkowe zamówienie, oferujemy pełne zaplecze cateringowe (catering + namioty piknikowe) na Pikniku Finałowym w Sopocie (w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny lub email z organizatorem).

WARUNKI UDZIAŁU W II FIRMOWYM PRZEJEŹDZIE ROWEROWYM

 • Aby wziąć udział w II FPR, należy dokonać zgłoszenia drużyny do organizatora. Zgłoszenie i udział drużyn w II Firmowym Przejeździe Rowerowym są bezpłatne.*
 • Zgłoszenia do udziału w II Firmowym Przejeździe Rowerowym prosimy przesyłać wyłącznie emailem na adres organizatora – Rowerowej Metropolii: info@rowerowametropolia.pl. Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 8 czerwca 2018 r. (piątek), do godz. 23:59.

W zgłoszeniu prosimy umieścić nazwę i adres firmy, imię i nazwisko osoby kontaktowej reprezentującej firmę (drużynę), adres email i telefon osoby kontaktowej, informację o ilości osób zatrudnionych w firmie na koniec 2017 r. Mile widziane wszelkie uwagi odnośnie programu II Firmowego Przejazdu Rowerowego.

 • W II FPR mogą brać udział wszystkie chętne osoby dysponujące sprawnym technicznie rowerem, bez względu na wiek (osoby niepełnoletnie pod opieką wyznaczonej osoby pełnoletniej).
 • Każdy zawodnik zgłoszonej drużyny musi potwierdzić swój start poprzez zgłoszenie się do organizatorów 10 czerwca 2018 na wybranym przez siebie miejscu zbiórki XXII WPR, co najmniej na 10 minut przed startem peletonu. Oto lista miejsc i godzin zbiórek:

PELETON PÓŁNOCNY:
Wejherowo –
Plac Jakuba Wejhera. Zbiórka godz. 9:40, Start godz. 9:55.
Reda –
ul. Cechowa/ul. Gdańska. Zbiórka godz. 10:35, Start godz. 10:45.
Rumia –
ul. Starowiejska/Dworzec PKP. Zbiórka godz. 11:15, Start godz. 11:25.
Gdynia –
Skwer Kościuszki (na wysokości ORP Błyskawica). Zbiórka godz. 12:00, Start godz. 12:50.

PELETON GDAŃSKI:
Gdańsk – Stadion Energa,
Promenada przy Drodze Zielonej. Zbiórka godz. 11:15, Start godz. 11:50
Gdańsk Śródmieście –
ul. Rajska (na czele peletonu – przy skrzyżowaniu ul. Gnilnej z ul. Rajską). Zbiórka 12:45, Start godz. 13:00.

PELETON TCZEWSKI
Tczew –
ul. Dworcowa/przy lokomotywie. Zbiórka godz. 9:40, Start godz. 10:00
Pruszcz Gdański –
parking Faktoria. Zbiórka godz. 11:30, Start godz. 11:55

PELETON KARTUSKI
Kartuzy – Rynek. Zbiórka godz. 9:40, Start godz. 9:50

 • UWAGA: Zawodnicy danej drużyny nie muszą jechać razem, każdy może startować z wybranego miejsca zbiórki na trasie dowolnie wybranego peletonu.
 • Zaliczenie dystansu przejechanego przez zawodnika danej drużyny odbywa się poprzez ponowne zgłoszenie się zawodników do organizatorów – w punkcie obsługi FPR na mecie XXII WPR – w parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie. Łączna liczba kilometrów przejechanych przez zawodników danej drużyny stanowi jej wynik w rywalizacji. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieuznania części lub całości dystansu przejechanego przez danego zawodnika lub drużynę, np. w przypadku korzystania ze środków transportu innych niż rowery lub innych prób manipulacji wynikiem.
 • Każdy uczestnik II FPR bierze udział na własną odpowiedzialność w zgromadzeniu publicznym XXII Wielki   Przejazd Rowerowy, które odbędzie się w dn. 10 czerwca na drogach publicznych Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Wejherowa, Redy, Rumi, Pruszcza Gd., Kartuz, Żukowa, Pszczółek oraz innych gmin aglomeracji gdańskiej, wyłączonych z ruchu ulicznego, przy zabezpieczeniu przez służby policji, wolontariuszy XXII WPR oraz z zapewnieniem pomocy służb medycznych przez organizatorów XXII
 • Każda drużyna może w dowolny sposób promować swoją firmę za pomocą swoich strojów, koszulek firmowych, przebrań rowerzystów/rowerzystek i rowerów, itp.
 • W przypadku zainteresowania szerszą promocją Państwa firmy podczas XXII WPR lub chęci wsparcia sponsorskiego XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego (niekoniecznie w formie finansowej) prosimy o kontakt – prześlemy naszą ofertę promocyjno – reklamową.

* Jeśli uznają Państwo, że Firmowy Przejazd Rowerowy jest inicjatywą wartą wsparcia, prosimy o dowolne wpłaty „co łaska” na rzecz organizacji wydarzenia. Darowizny można przekazywać na rachunek: Kampania Rowerowa Metropolia – stowarzyszenie Obywatelska Liga Ekologiczna, 80-419 Gdańsk, ul. Zbyszka z Bogdańca 56, Nr rachunku: 98 7999 9995 0651 9561 6204 0001 tytułem: „darowizna na cele statutowe – Firmowy Przejazd Rowerowy”.

ZGŁOSZENIE DRUŻYNY

Zgłoszenia drużyn do udziału w II Firmowym Przejeździe Rowerowym prosimy przesyłać wyłącznie emailem na adres organizatora – Rowerowej Metropolii: info@rowerowametropolia.pl

Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 8 czerwca 2018 r. (piątek), do godz. 23:59.

W zgłoszeniu prosimy umieścić:

 • Nazwę i adres firmy
 • Imię i nazwisko osoby kontaktowej reprezentującej firmę (drużynę)
 • Adres email i telefon osoby kontaktowej
 • Informację o ilości osób zatrudnionych w firmie na koniec 2017 r.
 • wszelkie uwagi, pomysły, propozycje odnośnie II Firmowego Przejazdu Rowerowego

 

ORGANIZATOR

Organizatorem II Firmowego Przejazdu Rowerowego jest Rowerowa Metropolia:

Kontakt: Roger Jackowski, 609 828 451

Rowerowa Metropolia <info@rowerowametropolia.pl>

www.wpr2018.pl

www.fb.com/rowerowametropolia

www.fb.com/events/440323826380316

Wszelkie informacje o II Firmowym Przejeździe Rowerowym dostępne są także pod adresem:

www.firmowy.wpr2018.pl