O co chodzi?

W niedzielę, 10 czerwca 2018 – wyrusza XXII Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej! Jak co roku, będziemy wspólnie świętować jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru – jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu!

Udział we wszystkich wydarzeniach XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest bezpłatny!!!

W tegorocznej, 22 edycji WPR pojadą cztery peletony:

Peleton Tczewski, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,

Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska,

Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek XXII WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach), a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się z Peletonami – Tczewskim oraz Kartuskim), aby po krótkim postoju na ulicy Rajskiej wspólnie wyruszyć w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem,

Peleton Północny startujący Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię.

Połączone Peletony: Tczewski, Kartuski i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym.

Wielki Finał XXII WPR odbędzie się w miejscu, które absolutnie urzekło nas w zeszłych latach, czyli we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.

 

Mapa trasy 22 Wielkiego Przejazdu Rowerowego

Tradycyjnie – na naszą demonstrację  i do wspólnej zabawy w myśl zasady „koła kółka – jedna spółka” zapraszamy wszystkich rowerzystów, rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na wózkach inwalidzkich (za wyjątkiem odcinka przez tunel pod Martwą Wisłą, gdzie ze względu na znaczne spadki i konieczność posiadania sprawnych hamulców pojadą tylko rowerzyści).

Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew.

Do czterech peletonów 22 WPR dołączą także grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

Niezwykle widowiskowy przejazd i połączenie peletonów odbędzie się na Drodze Zielonej na granicy Sopotu i Gdańska. Następnie połączony peleton WPR przejedzie ulicami Łokietka i Polną w Sopocie do parku Sopockie Błonia.

Uwaga – tradycyjnie już udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym jest całkowicie darmowy. Wszyscy uczestnicy chcący wesprzeć organizację WPR, będą mogli zrobić to kupując pamiątkowe koszulki. Podczas trwania samego WPR będzie także okazja do zdobycia tzw. szprychówki – kolorowej, pamiątkowej, numerowanej karty. Wśród posiadaczy szprychówek zostaną rozlosowane liczne nagrody (m.in. rowery i gadżety rowerowe). Rowery będzie można też wygrać m.in. w konkursie na najbardziej zdumiewające przebranie. Tu liczy się fantazja!

Organizatorzy:
Rowerowa Metropolia
Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów
Stowarzyszenie In gremio
Tczewska Inicjatywa Rowerowa
Rowerowe Kaszuby

Sponsorzy i partnerzy:
Galeria Metropolia
LPP
Miasto Gdynia
e-nypel.pl
Centrum Rowerowe Buga Sport
ProSport Wejherowo
Agencja Reklamowa Grafito
Pandadread Soundsystem
Akademickie Centrum Kultury UG Alternator
www.kartuzy.info
sportnakaszubach.pl

Patronat medialny w sieci:
trojmiasto.pl